Programa

17, 18 i 19 de Novembre de 2017
Dia 1
17 Nov 2017
Dia 2
18 Nov 2017
Dia 3
19 Nov 2017

Inauguració del Congrés

Jaume Francesch Subirana
Montserrat Nuñez
Clara Ponsatí
Rafael Homet
Laia Ortiz

L’Europa Inclusiva?

Francesc Mateu
Begoña Román
Katerina Sergidou
12:00

Pausa

Orientació per la vida, la societat i la comunitat

Segundo Moyano
Xavier Orteu
Gràcia Ferrer
Francesc Vilà
Eugenio Díaz
13:30

Pausa dinar

El marc de l’economia inclusiva

Xavi Palos
Arcadi Oliveres
Marina Subirats
Daniel Raventós

Construir una ciutat inclusiva

Hector Santcovsky
Joan Heras
Ole Thorson
Jordi Borja
18:00

Pausa

Projectes inclusius d’entorn

Ramon Vilà
Pilar Giménez
Jaume Graells
Anabel Gulías
Maria José Anía

Contextos d’exclusió i vulnerabilitat

Rafael Ruiz de Gauna
Manel Pousa
Victòria Molins
Ricard Gomà

Escola inclusiva?

Roger Slee
Ángeles Parrilla
José Ramon Lago

Educació i inclusió

Javier Onrubia
Miguel Ángel Santos
Aina Tarabini
Teresa Guasch

Pràctiques inclusives

Salvador Rovira
Sandra Morales
Fina Mayol
Efrén Carbonell
11:30

Pausa

Noves polítiques inclusives

Lorea Aretxaga
Mercè Esteve
Mabel Villaescusa
Dolors Comas

L’Orientació inclusiva a Europa

Joana Ferrer
Ana Cobos
Pekka Tukonen
Marius Martínez
14:00

Pausa

Inclusió, adolescència i conflicte

Francesc Puntí
José Antonio Luengo
Víctor Rodríguez
Dolors Camats

La transició cap a l’escola inclusiva

Iván Ruiz
Antonio González
Enric Font
Enric Bolea

Escola, diversitat afectiva i sexual

Rosa Sanchís
José Joaquin Alvarez
Elly Barnes
José Ignacio Pichardo
Katy Pallàs
17:30

Pausa

Equitat, diversitat i inclusió

Climent Giné
Odet Moliner
Cecilia Simón

La transició al treball en la discapacitat

Glòria Canals
Mireia Martínez
Montserrat Cardona
Noemí Santiveri

Projecte de vida independent

Anna Costa
Àngel Mas
Àlex Roca
Antonio Centeno

Inclusió i salut mental

Miguel Ángel Caballero
Edgar Vinyals
Josep Moya
Carme Turégano

Les veus de la inclusió

Angel A. Urbina
Rosa del Hoyo
Alba Domínguez
Ignasi Puigdellívol

Iniciatives d’inserció laboral

Mª Carmen Mora
Eladi Torres
David Reyes
Begonya Gasch
Xavier López

La inclusió social i laboral

Paco Ramos
Esteve Ferrer
Daniel Jover
Òscar Rando
11:00

Pausa

El model d’orientació a debat

Anna Farré
Àngel Domingo
Sergio Rascovan

La inclusió socioeducativa en el segle XXI

Consuelo Vélaz-de Medrano
Flavia Tsipkis
Miquel Àngel Essomba
Yayo Herrero

Cloenda

Jaume Francesch Subirana
Montserrat Nuñez
Carme Ortoll
Ana Cobos

Programació de BCN Inclusiva 2017

Pots descarregar-te el dossier amb la programació i els horaris de les conferències en format PDF
Programa i quotes 2017